Czy każdy może korzystać z masażu Kobido?

Z uwagi na to, że coraz więcej mam zapytań o przeciwskazania do masażu twarzy jakim jest Kobido, postanowiłam Wam nakreślić nieco obraz osoby, która chce się oddać w moje ręce.

Na pewno powinna być to osoba zdrowa bez żadnych objawów infekcji. Osoby mające skłonność do opryszczki powinny zwrócić uwagę, czy na moment kiedy chcą się poddać zabiegowi Kobido, mają wszystko wygojone. Wszystkie osoby z trądzikiem czy jakimikolwiek stanami zapalnymi skóry powinny najpierw doprowadzić skórę „do porządku” (najpierw leczenie u Dermatologa potem zapraszam do mnie).

Kobido jest alternatywą do zabiegów medycyny estetycznej, nie mniej jednak osoby korzystające z takich zabiegów również chcą się masować, więc zaleca się aby:

  • odczekać 2 lata po zabiegu HIFU (high-intensity focused ultrasound),
  • odczekać 4 tygodnie po zabiegu wypełnienia przy użyciu kwasu hialuronowego,
  • odczekać minimum 3 tygodnie po botoxie (potem pozostaje tylko ryzyko, że krótszy będzie efekt zastosowania botoxu),
  • odczekać minimum 1,5 roku po zabiegu z użyciem nici liftingujących,
  • odczekać 3-4 tygodnie po przerwaniu ciągłości skóry.

Oczywiście poza powyższymi jest jeszcze parę innych sytuacji, na jakie należy zwrócić uwagę, a mianowicie: należy zwrócić uwagę na to, czy ostatnio przypadkiem nie odwiedziliśmy dentystę. Jeśli tak, to należy odczekać np. po ekstrakcji zęba, do czasu wygojenia się rany i odczekać około 72 godziny po innych zabiegach dentystycznych.

Jak wspomniałam na początku stan naszej skóry powinien być względnie dobry, czyli jeśli masz trądzik różowaty to nie przychodź w fazie zaostrzenia. To samo dotyczy AZS i Łuszczycy.

Ponad to na masażu nie powinny się pojawiać osoby z nadciśnieniem nieuregulowanym, stymulatorem serca, czy nowotworem.

Jak dotrwaliście do tego miejsca to myślę, że już znacie odpowiedź na zadane w tytule pytanie, o to czy każdy może korzystać z japońskiego liftingu twarzy – masażu Kobido. Nie każdy ale zapraszam każdego kto nie łapie się na powyższe przeciwwskazania.

Aktualnie przyjmuje w Penelope Akademia Wizerunku w Szczecinie przy ul. Pocztowej 10. Zapisy przez formularz Kontakt na stronie lub pod numerem tel. 692-382-953.